Isparta İlke Gazetesi
Haberler> > RESMİ İLAN Vİ.NO: (30.12.2019)

RESMİ İLAN Vİ.NO: (30.12.2019)

RESMİ İLAN Vİ.NO: (30.12.2019)

T.C.

ISPARTA

  1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/1 SATIŞ

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Isparta İl, Gönen İlçe, Baladız (Gümüşgün) mah. Büyükan mevkii 13 Ada, 385 Parsel, Taşınmaz Isparta Keçiborlu devlet yolunun Keçiborlu istikametinde, karayolunun sağ tarafında yola cephe durumda, toprak yapısı kumlu-tınlı, topografik yapısı meyilsiz, kıraç arazi vasfında, üzerinde ekili dikili ürün bulunmamakta, taşınmazın sulanabilmesi için çevrede su kaynağı yok, taşınmaz üzerinde kuru tarım yapılabilir, çevresinde kuru hububat tarımı yapılmakta, Süleyman Demirel Organize Sanayi bölgesine yakın.

Adresi                          :

Yüzölçümü                  : 6.204 m2

Arsa Payı                     : Tam

İmar Durumu             : Tarla

Kıymeti                        : 620.400,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir, haciz şerhlidir.

  1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü : 11/03/2020 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri                      : Isparta Adliyesi 2.Katta bulunan Sulh Hukuk Mahkemeleri Satış Memurluğu odası No:23

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/12/2019

 

 

    Ümran DENİZ

Satış Memuru

93448

 

 

 

Etiketler:
  • Yorum ekle

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa
Etiketler