• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Ordukaya ile “Moda ve Mağazacılık” Üzerine

  Ordukaya ile “Moda ve Mağazacılık” Üzerine

  Ordukaya ile “Moda ve Mağazacılık” Üzerine

  SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünce “Moda ve Mağazacılık” konulu bir webinar düzenlendi.

  Öğr. Gör. Mustafa Geysoğlu modaretörlüğünde gerçekleştirilen webinarın konuğu, FLO Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş. Yurt Dışı Franchise Operasyonlar Müdürü Şefik Ordukaya oldu.

  Kendisinin de bir SDÜ mezunu olduğunu dile getiren Ordukaya, kariyeri ile ilgili aldığı tüm kararları öğrencilik yıllarında aldığını söyledi. Bu sektörde kariyer yapmak isteyenlerin bazı konularda kendilerini geliştirmesi gerektiğini belirten Ordukaya, “Kariyeriniz ve mezun olduğunuzda yöneleceğiniz alan sizin tercihlerinize bağlı. Dünyayı ve ülkemizi iyi okumanız, kendinizi de bu ortama göre konumlandırmanız gerekiyor.” dedi.

  Mesleki tecrübesini ve öğrencilik yıllarını öğrencilerle paylaşan Ordukaya, şunları söyledi: “SDÜ Tekstil Mühendisliği Bölümünde geçirdiğim zamandan daha fazla zamanı Tiyatro Topluluğunda geçirdim. Mühendislikte teknik bilginin yanı sıra estetik beğenilere hitap etmek, içinde bulunduğun ortama uyum sağlamak da gerekiyor. İnsanları tanıma ve ikili ilişkiler kurmak açısından bana fayda sağladığını düşünüyorum. Belki dünyanın en iyi tasarımını yapmışsınızdır fakat bu işin hikâyesini aktaramazsanız moda olamıyor. Öğrenci toplulukları size özel sektörü deneyimleme fırsatı sunuyor.” (SDÜ BASIN BÜROSU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler