• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > “Öğrenme Yönetim Sistemi” Üzerinden Gerçekleştirilen İstatistikler Açıklandı

  “Öğrenme Yönetim Sistemi” Üzerinden Gerçekleştirilen İstatistikler Açıklandı

  “Öğrenme Yönetim Sistemi” Üzerinden Gerçekleştirilen İstatistikler Açıklandı

  SDÜ bünyesinde kaliteli ve kesintisiz bir uzaktan öğretim hizmeti sunmak amacıyla oluşturulan “Öğrenme Yönetim Sistemi” üzerinden gerçekleştirilen 2020-2021 Akademik Yılı Dönem Sonu sınavları başarı ile tamamlandı.

  Final sınavları boyunca Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) olarak Öğrenci İşleri ve Bilgi İşlem Daire Başkanlıkları ile tam koordinasyon halinde çalışma yürüttüklerini belirten UZEM Müdürü Öğr. Gör. Osman Daban,  “Birlikte oluşturduğumuz destek ekipleri ile hafta sonu dâhil telefon, eposta ve sosyal medya kanallarından aktif bir şekilde hem öğrencilerimize hem de akademisyenlerimize destek olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize bütünleme sınavında da başarılar diliyoruz.” dedi.

  Sınavlar sürecinde sistem üzerinde günlük ortalama 242 farklı sınav olmak üzere 2 bin 917 adet sınav gerçekleştirildiğini kaydeden Daban, Türkiye, Almanya, Azerbaycan, ABD, Hollanda, İngiltere, Fransa, Romanya, Endonezya ve Çekya ülkelerinden 11 milyon görüntüleme yapıldığını; tanıtım videolarının ise 2 bin saatten fazla izlenme ile 70 bin görüntüleme aldığını ifade etti.

  Daban, “20 bin dosya indirimi, 135 bin etkinlik takvimi kullanımı, 1 milyon ders kontrolü, 36 bin duyuru kontrolü, 164 bin ayrıntılı sınav takvimi kontrolü, 22 bin kişisel dosya incelemesi gerçekleştirildi. Sınava bağlantı oranları ise; yüzde 51 mobil, yüzde 48 bilgisayar, yüzde 1 tablet, yüzde 44 Windows, yüzde 26 Android, yüzde 23 IOS, yüzde 2 macOS, yüzde 5 ise Linux vd. şeklinde sıralandı.” diye konuştu. (SDÜ BASIN BÜROSU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler