• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Öğrencilere Bütçe Defteri Dağıtıldı

  Öğrencilere Bütçe Defteri Dağıtıldı

  Öğrencilere Bütçe Defteri Dağıtıldı

  Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine ve tüm velilere yönelik başlattığı “Öğretmenlerimle Oku-yorum” Projesi kapsamında Süleyman Demirel Ortaokulu ve Mehmet Akif  Ersoy Ortaokulunda “Bütçe Defteri  ve Yorum Defteri” dağıtıldı.

  Eğirdir’de Süleyman Demirel Ortaokulu ve Mehmet Akif  Ersoy Ortaokulunda “Yorum Defteri ve Bütçe Defteri” dağıtım töreni düzenlendi. Törene; Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Belediye Başkanı Veli Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu katıldı.

  169 öğretmenin dahil olduğu Öğretmenlerimle Oku-Yorum Proje kapsamında 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıf seviyesindeki 1742 öğrencinin, toplam 14.134 kitap okuması hedefleniyor.

  5 yıl önce Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ün fikirleri ile Eğirdir Kaymakamlığı öncülüğünde başlatılan ve öğrencilerimizin, kazanma ve harcama prensipleri konusunda bilinçlerinin artırılmasını hedefleyen Bütçe Defteri Projesi kapsamında da 3.100 öğrenciye Bütçe Defteri dağıtıldı.

  Öğrencilerle bir araya gelerek okulların yeniden açılması dolayısıyla mutlu olduklarını dile getiren Kaymakam Adem Çelik, koronavirüs salgınından kurtulmak  için maske, mesafe ve hijyen konularına çok dikkat edilmesi gerektiğini belirterek “Hayatın her safhasında kitap okuyan, düşünen, üreten, elindekilerin kıymetini bilerek tasarruf yapan, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Öğretmenlerimle Oku-Yorum, Bütçe Defteri vb. Projeleri her zaman sürdürülebilir kılmamız gerekir.” Dedi. (EĞİRDİR KAYMAKAMLIĞI BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler