• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Öğrenci servislerinde tüm önlemler alındı

  Öğrenci servislerinde tüm önlemler alındı

  Öğrenci servislerinde tüm önlemler alındı

  Kademeli olarak yüzyüze eğitimin başlayacağı 21 Eylül Pazartesi tarihi öncesi, öğrenci taşımada Isparta’da tek yetkili kuruluş olan Ser-Tur’da, koronavirüs bulaşma riskine karşılık tüm önlemler alındı.

   

  Isparta’da  ‘güveni taşır’ sloganıyla öğrenci taşıma hizmetinde tek yetkili kuruluş olan Ser-Tur’da 20201-2021 eğitim öğretim yılı öncesi öğrencilerin sağlıkla taşınması için tüm tedbirler alındı. 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak kademeli yüzyüze eğitim öncesi araçlar dezenfekteden geçirildi.

  Dezenfekte işlemi sonrası açıklama yapan Ser-Tur Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kaya “Yeni eğitim öğretim dönemine araçlarımızı dezenfekte ettirerek giriyoruz. Zaten her akşam, araçlarımız dezenfekteden geçiriliyor. Gündüz saatlerinde de öğrencilerimiz okula götürüldükten sonra genel temizlik yapılıyor. Pandemi süreci nedeniyle aldığımız tedbirler kapsamında iki koltuktan biri kullanılmayacak, Öğrencilerimiz serviste sürekli aynı koltukta taşınacak. Başka koltuğa oturamayacak. Tüm araçlarımızda el dezenfeksiyonları olacak. Maskesiz öğrenci taşınmayacak. Öğrencilerin servise binmeden önce ateş ölçümlerini de yapacağız. Velilerimiz bizlere güvensinler. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda özverili bir şekilde çalışarak öğrencilerimizin sağlıklı sıhhatli şekilde taşınmasını sağlayacağız. Ser-Tur adına tüm tedbirleri aldık” dedi.

  SERTUR VELİLERİMİZİN

  GÜVENECEĞİ BİR KURULUŞTUR

  Isparta Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yücedağ da “Arkadaşlarımız öğrencilerimizin güvenli bir şekilde getirip götürülmesi için tedbirlerini aldılar. Zaten araçlarımız her gün dezenfekte oluyor.  Tüm planlamalar yapıldı. Öğrencilerimizi sağlıklı ve güvenli bir biçimde taşımak adına bu çalışmalar yapılıyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ser-Tur, Isparta’nın gözde kuruluşudur. Velilerimizin güvenebileceği bir kuruluştur” dedi.

  ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞI

  HERŞEYDEN ÖNCE GELİR

  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural da “Ser-Tur, yeni eğitim öğretim yılı öncesi tedbirlerini almış durumda. Her zaman olduğu gibi yavrularımızın güvenliği ve sağlığı bizler için her şeyden önce gelmektedir. O nedenle Isparta’da yıllardır güveni taşır sloganıyla hizmet veren tek kuruluş Ser-Tur diyoruz. Ser-Tur, devletimizin servis yönetmeliğinde tanımladığı şartlara uygun taşıma hizmeti veren bir kuruluştur. Velilerimiz bizlere güvensinler. Alınması gereken tüm tedbirler alınmış durumda. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim çalışanları, öğrenci ve velilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Servisçi esnafımıza da kazasız belasız bereketli bir sezon diliyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler