• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Nostaljik Tren Projesi HAYATA GEÇİRİLİYOR

  Nostaljik Tren Projesi HAYATA GEÇİRİLİYOR

  Nostaljik Tren Projesi HAYATA GEÇİRİLİYOR

  2018 yılı Ağustos ayında Eğirdir-Isparta arası demiryolu hattı ve Eğirdir Tren Garı yenileme projesi ihale edilmiş, geçtiğimiz hafta da Valisi Ömer Seymenoğlu tarihi tren garında incelemelerde bulunmuşlardı. Bu gelişmeler ışığında hayata geçecek olan proje çalışmaları için Belediye Başkanı Veli Gök TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ile bir araya geldi.

   

   

  Yapılan açıklamada Isparta-Eğirdir arası demiryolu revizyon ve İlçe Turizmine kazandırılacak 6 Km’lik ‘Nostaljik Tren’ Projelerinin hayata geçmesi için teknik çalışmaların başladığı öğrenildi.

  Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, ‘Tarihi Tren Garımız eski ihtişamlı günlerine en kısa zamanda dönerek hem ülkemiz, hem Isparta’mız hem de İlçemiz turizmine ciddi katkılar sağlayacaktır. Tarihi tren Garımızda faaliyete geçecek ‘Nostaljik Tren’ ise Eğirdir’imize ayrı bir renk katacaktır. Bu süreçte bizlerden ilgi ve desteklerini esirgemeyen AK Parti Isparta Milletvekillerimiz TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e, Recep Özel’e, Mehmet Uğur Gökgöz’e, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’na, Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik’e,  TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri’ye, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Göçer’e ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler