• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Milas Yeni Sezona Hazır

  Milas Yeni Sezona Hazır

  Milas Yeni Sezona Hazır

  Yakaören Köyü sınırları içerisinde bulunan yaklaşık 50 dönüm arazi üzerinde kurulan Milas Millet Bahçesi yeni sezona hazır.

  Isparta Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığınca 2020 yılında yeniden düzenlenerek millet bahçesi olarak hizmet vermeye başlayan Milas Mesireliğinde 20 kamelya, ahşap çocuk oyun parkı, yürüyüş yolları, çeşme-lavabo, mescit ve yeterince oturak-mangal alanı bulunuyor.

  Yakaören Köyü Muhtarlığı ve Yakaören Kadın Kooperatifi tarafından işletilen Millet Bahçesinde 2021 yılı için son hazırlıklar tamamlanarak yeni sezona hazır hale getirildi. Haziran ayında normalleşme ile birlikte misafirlerini ağırlamaya başlayacaklarını ifade eden Yakaören Köyü Muhtarı Ömer Kırtay “Yeni sezon hazırlıklarımızı tamamladık. Şuan her yer tertemiz ve yemyeşil durumda. İnsanlar açık alanlarda dostlarıyla, eşleriyle birlikte bir araya gelerek hasret gidermeyi özlediler. Bu kapsamda kısıtlamaların sona ermesiyle birlikte yoğunluk olacağını tahmin ediyoruz. Şimdi burası lavabosu, kamelyası, piknik masası her yer tertemiz ve pırıl-pırıl. Görsel güzelliğiyle muhteşem bir yer Misafirlerimizden ricamız temizlik ve hijyen açısından aynı özenin gösterilmesidir. Şimdiden gönüllerince hoş vakit geçirmelerini temenni ediyorum. Bilindiği gibi burası uzun yıllar bakımsızlık nedeniyle kullanılamaz hale gelmişti. Sayın valimizin destekleriyle yeniden eksi cazibesine kavuşturuldu. Şimdi burada insanlarımız mutlu-mesut hoşça vakit geçiriyorlar. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun ” dedi.

  Yakaören Kiraz Çiçeği Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi Başkanı Nermin Sinop da “Burada sayın valimizin destekleriyle yeni bir cazibe merkezi oluşturuldu. Normalleşme ile birlikte misafirlerimizi ağırlamaya başlayacağız. Buraya gelen vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmek için bizde kooperatif olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Bizde Yakaörenli kadınlar olarak bize has yöresel ürünlerimizi burada pazarlayarak hane ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz Köyümüze has kiraz reçeli, sini böreği, lahanalı tarhana, köy yufkası, gözleme, katmer ve daha birçok doğal yöresel ürünümüzü burada misafirlerimizin beğenisine sunacağız. Misafirlerimiz yöresel ürünlerimizi gönül rahatlığıyla alabilirler.” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler