• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > MHP Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

  MHP Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

  MHP Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

  MHP Isparta Merkez İlçe Olağan kongresi gerçekleştirildi. 27 Temmuz’da Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin onayı ile Merkez İlçe Başkanlığı görevine atanan Osman Gülay, yapılan kongre neticesinde seçilerek göreve getirildi.

  MHP Isparta Merkez İlçe Teşkilatı Olağan Genel Kurulu, Gökçay’daki Isperlos Düğün Salonunda yapıldı. Kongreye MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Necmi Yıldırım, İl Başkanı Hasan Basri Sönmez ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

  Divan Başkanlığını MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Necmi Yıldırım’ın yaptığı divan heyeti MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez ve Akif Çapraz’dan oluştu. Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinin ardından Merkez İlçe Başkanlığının faaliyet raporları ve gelir – gider cetvelleri okunarak oy birliği ile kabul edildi.

  Kongrenin açılışında konuşan MHP Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay, yaklaşık 1,5 ay önce devir aldıkları görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Yönetimde bulunduğumuz süre zarfında partilimiz ve partililerimizin başını öne eğdirecek hiçbir eylemde bulunmadık. Mutlaka eksik kaldığımız yönlerimiz olmuştur. Ancak hep partimizi bir adım öne taşıma gayretinde olduk. Bu nedenle almış olduğumuz kararlar neticesinde kırılganlık gösteren arkadaşlarımızın da niyetimizin halis olduğunu bilmesini isterim. 51 yıllık şerefli bir mazisi olan partimiz bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin siyasetindeki onurlu yerinde durmaya devam edecektir.

  Bu doğrultuda, partimize bugüne kadar hizmet etmiş tüm ülkücü kardeşlerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Ahirete intikal etmiş ülkücü kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ben ve yönetimim 27 Temmuz’da Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin olurları, Genel Başkan Yardımcımız sayın Semih Yalçın’ın imzalarıyla göreve geldik. Bugün ise olağan kongremizi yapıyoruz. Ben ve ekibimi göreve layık gören başta Genel Başkanımız sayın Bahçeli, Genel Başkan Yardımcımız sayın Semih Yalçın başta olmak üzere tüm partili büyüklerime teşekkürlerimi sunuyorum.

  Bizim hizmet noktamız Türk Milletidir. MHP’nin tek düşmanları Türk düşmanlarıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüce Türk Milletine ve ülkücü harekete hizmet etmeye devam edeceğiz. Ne mutlu Türküm diyene” dedi. Kongrede daha sonra, MHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Necmi Yıldırım bir konuşma yaptı.

  Kongrede yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. MHP Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay başkanlığında hazırlanan tek liste ile gidilen seçimlerde 1,5 ay önce atama ile göreve gelen mevcut başkan Osman Gülay ve yönetimi güven tazeledi.

  İŞTE OSMAN GÜLAY’IN YÖNETİMİ

  Osman Gülay başkanlığındaki MHP Isparta Merkez İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Onur Karakaya, Ertan Tekeli, Mustafa Kızıltan, Şükriye Tık, Şükran Erkaya, Mehmet Ali Eskier, Nazan Denizer, Erdoğan Yazıcı, Serkan Tokgöz, Hüseyin Ayaz, S. Serdar Candan, Fehrat Koçer, R. Murat Gören, Nuri Aktaş, Kemal Yıldırım, Muhittin Demirbağ, Mehmet Altay, Tuncer Türkcan, Hakkı Sağlam, Hüseyin Önder, Ashabil Taşkırmaz, Ufuk Yavuz. www.medya32.com/12/09/2020

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler