• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Kumar Oynayan 9 Kişiye Ceza

  Kumar Oynayan 9 Kişiye Ceza

  Kumar Oynayan 9 Kişiye Ceza

  Fatih Mahallesi’ndeki bir adreste kumar oynandığı ihbarı üzerine harekete geçen emniyet güçleri, adrese yaptıkları baskın sonrasında 9 kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince toplam 33 bin 694 TL idari yaptırım uyguladı. İşyeri ise mühürlenerek kapatıldı.

  Kendisine gelen ihbarları titizlikle değerlendiren Isparta polisi, Fatih Mahallesi’nde bir adrese yaptığı baskında, söz konusu adreste kumar onandığını ve pandemi kurallarının ihlal edildiğini tespit etti.

  Söz konusu adreste yapılan aramada 150 TL para, 315 adet iskambil kâğıdı, namlusu kesilmiş 1 adet av tüfeği, tüfeğe ait 2 adet fişek ve Rambo bıçağı olarak tabir edilen kesici alet ele geçirildi.

  Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede; “18.05.2021 günü saat 21:00 sıralarında idaremiz Fatih Mahallesinde bir adreste kumar oynandığı ve pandemi kurallarının ihlal edildiği ihbarları üzerine bahse konu adres takip edilerek alınan arama kararına istinaden yapılan aramada; 150 TL para, 315 adet iskambil kâğıdı, namlusu kesilmiş 1 adet av tüfeği, tüfeğe ait 2 adet fişek ve Rambo bıçağı olarak tabir edilen kesici alet bulunduğu, içeride toplam 9 şahsın olduğu ve söz konusu yerin ruhsatsız olarak faaliyet gösteren umuma açık yer haline getirildiğinin tespit edilmesi üzerine;

  Bahse konu ikamet sahibi hakkında Kumar Oynanmasına Yer ve İmkân Sağlama ve 6136 Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun kapsamında adli işlem başlatılmış, adreste bulunan şahıslara Kabahatler Kanunu’nun 34. Maddesi gereğince kumar oynamaktan ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince toplam 33.694 TL İdari Yaptırım uygulanmış, ruhsatsız umuma açık yer haline getirilen iş yeri mühürlenerek kapatılmıştır” denildi. (MURAT USLU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler