• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Kayıt Dışı İstihdamda Hassas Olmalıyız

  Kayıt Dışı İstihdamda Hassas Olmalıyız

  Kayıt Dışı İstihdamda Hassas Olmalıyız

  Sosyal Güvenlik Haftasında kayıtlı istihdamın önemine dikkat çeken Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, “Kayıtlı istihdam arttıkça devlet olarak kurum kaynaklarımız artacak, buna bağlı olarak sunulan hizmetlerin de kalitesi yükselecektir” dedi.

  Bu yıl 15’incisi kutlanan 16-22 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle SGK İl Müdürü Hüseyin Karagöz, beraberinde müdür yardımcıları ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde Birlik Başkanı Ahmet Tural ve oda başkanlarını ziyaret ettiler.

  ESNAF SGK’NIN OLMAZSA OLMAZIDIR

  Esnaf ve sanatkarların SGK’nın en önemli ortaklarından biri olduğunu belirten SGK İl Müdürü Hüseyin Karagöz, “15inci kuruluş yıldönümümüz nedeniyle her yıl 16-22 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle sizleri ziyaret ediyoruz. Kurumumuzun en büyük ortaklarından birlikte çalıştığımız, olmazsa olmazımız, toplumun temel taşı esnafımızın temsilcisi olmanız sebebiyle bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Birlik Başkanımızla her zaman görüşerek esnafımızın varsa sıkıntılarının  çözümü konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar bizlere her zaman destek oldu. Kapısını ne zaman çalsak bize yardımcı oldu. Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla kurumlar arası karşılıklı iletişim halinde esnafımız için neler yapılabileceğini, kayıt dışı istihdamla mücadele gibi konularda istişare ediyoruz. Kendilerine çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz” dedi.

  Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural da “Sayın Müdürümüze ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederim.  15’incisi kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kutlu olsun.  Sosyal Güvenlik Kurumu, (SGK) sosyal güvenlik alanında hizmet alanların ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tutan, vatandaş odaklı hizmet anlayışı içinde etkin, iş ve işlemlerini kanunlara ve kalite standartlarına uygun bir şekilde hizmet veren bir kurumdur. Esnaf ve sanatkarlarımız da bu kurumun bir parçası. Bizlerde sosyal güvenlik bilincinin oluşmasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.  SGK’nın bundan sonraki süreçte de sunduğu hizmetlerin kalitesini arttırıp, vatandaşların memnuniyetini kazanma yolunda gayretli ve özverili çalışma göstereceğine inancımız tamdır. Sosyal Güvenlik Haftası boyunca tüm yurtta ve ilimizde sosyal güvenlik bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla kamuoyunda sigortalı istihdamın teşviki, sosyal güvenlik bilincinin arttırılmasına yönelik bilgilendirici ve tanıtıcı etkinlikler düzenlenmektedir. Güvenli ve huzurlu bir gelecek ortamı oluşturulmasına, başta esnafımız, sanatkarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızdan kayıt dışı istihdam konusunda hassasiyet beklenmektedir. Zira kayıtlı istihdam arttıkça devlet olarak kurum kaynaklarımız artacak, buna bağlı olarak sunulan hizmetlerin de kalitesi yükselmiş olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle SGK Kurum çalışanlarının ve vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutlar, sağlıklı ve mutlu günler dilerim” dedi.  Ziyaret karşılıklı görüş alışverişiyle son buldu. (IESOB BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler