• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > IYAŞ Gençlikspor Hazırlıklarını Sürdürüyor

  IYAŞ Gençlikspor Hazırlıklarını Sürdürüyor

  IYAŞ Gençlikspor Hazırlıklarını Sürdürüyor

  Pandemi dolayısıyla lig maçlarından uzak kalan bordo-mavililer, özel turnuvaları da takip ederek sporcuların daha çok müsabakaya çıkmasını sağlıyor.

  Futbolcu fabrikası olma yolunda ilerleyen IYAŞ Gençlikspor Futbol Kulübü, hazırlıklarını sürdürüyor. Pandemi döneminde dahi tempoyu düşürmeyen IYAŞ Gençlikspor, nisan ayında Avrupa’nın Yıldızları Futbol Akademisi’nin düzenlediği uluslararası bir turnuvaya davet edilmişti. Şampiyonluklar yaşayan ve Isparta’yı en iyi şekilde temsil eden IYAŞ Gençlikspor, önümüzdeki günlerde yine ulusal bir turnuvaya katılacak.

  Bu arada IYAŞ Gençlik Spor Kulübü Başkanı Erol Büyükleblebi, spora ve altyapıya  büyük önem verdiklerini belirterek “Bu doğrultuda takımımıza Stadyum yapacağız. Bu konuda tüm yazışmalarımızı tamamladık ve şuanda onay bekliyoruz. Onay yazısı gelir gelmez inşaata başlayacağız.

  İşte bu alt yapı çalışmalarımızın en büyüğü için harekete geçmiş durumdayız. Bu doğrultuda; Sav Kasabası ile Isparta şehir merkezi arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Spor Kompleksi altında bulunan 60 bin metrekarelik alan üzerine Stadyum yapacağız. Bu konuda gerekli mercilerle yazışmalarımızı yaptık ve şuanda onay bekliyoruz. AK Parti Isparta Milletvekilimiz Mehmet Uğur Gökgöz Bey’in de girişimleri sürüyor. Onay yazısı geldiği anda ilgili alanda inşaat çalışmalarına başlayacağız. İnşaat çalışmalarında ise ilk olarak sahanın yapımını tamamlayacağız. Uluslararası saha boyutları olan 105×70 boyutundaki sahayı kısa zamanda tamamlayacağız. Bunun için sahaya serilecek hazır çim getirteceğiz ve kısa zamanda sahayı oynanacak duruma getireceğiz. Stadyumun Soyunma Odaları, Hakem Odaları ve Tribünleri bölümlerini ise sahanın ardından yapacağız” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler