• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Ispartalı Kadın Çiftçi Özel Ödüle Layık Görüldü

  Ispartalı Kadın Çiftçi Özel Ödüle Layık Görüldü

  Ispartalı Kadın Çiftçi Özel Ödüle Layık Görüldü

  Tezekteki Cevher projesiyle Türkiye ikincisi olan Sevgi Küçüksavlı, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü Özel Ödülü layık görüldü.

  2018 yılında kırsalda başarılı girişimcilik faaliyetlerinde bulunan kadınlara yönelik Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi kapsamında 29 il içerisinde yapmış olduğu “Tezekteki Cevher” isimli proje ile Türkiye ikincisi olan ve ödülünü Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’dan alan kadın çiftçimiz Sevgi Küçüksavlı, Tarım ve Orman Bakanlığı himayesinde Turkuvaz Medya Grubu tarafından organize edilen Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi kapsamında düzenlenen “15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü Özel Ödülü “ne Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından layık görüldü.

  Konu ile ilgili açıklama yapan Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu “Öncelikle tarımsal üretimin mihenk taşı olan, ailesine ve ülkesine destek olan toprağı bereketlendiren, tarımın gizli kahramanları kıymetli kadınlarımızın 15Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü kutlu olsun. Tarım ve Ormanın Geleceği Zirvesinde, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin elinden 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü Özel Ödülü alan kıymetli çiftçimiz Sevgi Küçüksavlı’yı canı gönülden kutluyorum. 2018 yılındaki ödülünden sonra ikinci kez böyle önemli bir ödülü alması İlimiz adına onur verici.

  Sevgi Küçüksavlı ve onun gibi kadın girişimcilerimize farkındalık oluşturacak projelerimizin devamını diler, bu süreçte emeği geçen İl Tarım ve Orman Müdürümüz Eyüp Adıgüzel, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Fatma Kurt Aydın ve tüm personele teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler