• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > İşbirliği içerisinde daha güzel hizmetler yapmak istiyoruz

  İşbirliği içerisinde daha güzel hizmetler yapmak istiyoruz

  İşbirliği içerisinde daha güzel hizmetler yapmak istiyoruz

  Isparta’da faaliyet gösteren 6 oda başkanı, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret etti. Isparta Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalar ve odalarla karşılıklı yapılan işbirliklerinin ele alındığı ziyarette, oda başkanları, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

   

  Ziyarete İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Şeref Korkmaz, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Abdurrahman Demir, Mimarlar Odası Başkanı Semih Göçer, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Güner Merdan, Makine Mühendisler Odası Başkanı Burak Büyükaşıcı ve Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Oya Cengiz katıldı.

  BELEDİYENİN İLGİSİNDEN MEMNUNUZ

  Isparta’da faaliyet gösteren meslek odalarının temsilcileri olarak Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret ettiklerini ve karşılıklı istişarelerde bulunduklarını söyleyen İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Şeref Korkmaz, “Meslektaşlarımızın yapmış olduğu projelerde belediyemizin göstermiş olduğu ilgi alakadan memnunuz. Belediyemizle ilgili herhangi bir sorun yaşamıyoruz. Bu konuda belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Yapılan çalışmalardan çok memnunuz. Çalışmaların aynı şekilde devam etmesini diliyoruz” dedi.

  HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

  Belediye ile olan ilişkileri daha da ileriye götürmek istediklerini dile getiren Mimarlar Odası Başkanı Semih Göçer de, “Belediyemize her türlü desteğimizi verdiğimizi ve vermeye hazır olduğumuzu bildirmek istiyorum. Isparta’nın geleceğini, sorunlarını istişare ettik. Oda olarak aktardığımız konularla ilgili olarak başkanımızın göstermiş olduğu ilgi ve alakaya çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  FELAKETLER SADECE DEPREMDEN OLUŞMUYOR

  Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Oya Cengiz de, “Sizlerle iç içe kentimizin geleceği için özellikle oda olarak hem bölgedeki tektonik hatlar, zemin etütleri her türlü jeolojik olaylar. Ayrıca felaketler sadece depremlerden oluşmuyor, taşkın, heyelan, kaya düşmeleri gibi bunları da dikkate alarak, alüvyon zemin üzerinde çalıştığımız için alüvyonlarda dikkat edilmesi gereken hassas konular üzerinde belediyemizle işbirliği içerisinde olmaya her zaman hazırız” görüşlerinde bulundu.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, her zaman istişareye açık olduklarını belirtti. Başdeğirmen, odaların, Isparta Belediyesi ile işbirliği içerisinde olan, şehrin gelişmesi, güzelleşmesi ve modernleşmesiyle ilgili çalışmaları birlikte yapabilecekleri birimler olduğunu söyledi.

  HAYAT DÜZEYİNİ DAHA YUKARIYA ÇIKARMAK…

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Biz istişarelere açık olmazsak, fikir birliklerinde beraber olamazsak, şehrimizdeki eksiklikleri beraber göremezsek hiçbir şey yapamayız. Bizler birlik içerisinde çalışırsak Isparta’mızı daha yukarıya taşıyabiliriz. ‘Ben yaptım oldu’, ‘Bu işi tek ben bilirim’ diyen bir zihniyet burada başarıya ulaşması mümkün değildir. Yapmamız gereken, bu birlikteliği iyi değerlendirmek ve vatandaşlarımızın hayat düzeylerini daha yukarıya çekebilmek için işbirliği içerisinde olmak” dedi.

  Yaptıkları istişareden çok güzel sonuçların çıktığını dile getiren Başkan Başdeğirmen, “Hem kentsel dönüşüm, hem deprem etütleri, inşaatlarımızın ziraat alanlarının dışında olmasıyla alakalı görüşmelerimiz önemli. Şehrimizi hem tarım olarak hem de sanayi olarak daha ileriye nasıl götürebiliriz bunları ele alıyoruz. Yapmış olduğumuz yapıların, deprem bölgesinde olmamızdan dolayı çok daha dikkatli, hassas bir şekilde inceleyerek inşaat ruhsatlarını ve çizdiğiniz projeleri ortaya koyabilmemiz lazım. Belediyelerin en önemli konularından birisi de inşaatları kontrol etmek ve depreme dayanıklı bir şekilde toplumumuzun hizmetine sunmalarına yardımcı olmaktır” görüşlerinde bulundu.

  İŞBİRLİĞİ İÇİNDE DAHA GÜZEL HİZMETLER

  Odaların göstermiş olduğu gayretlere teşekkür eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bizlerde belediye olarak her zaman sizlerin emrindeyiz. Birçok konuda odalarımıza kolaylıklar getirdik. Daha önceleri yapmış olduğunuz serzenişlerinize kayıtsız kalamazdık, imardaki çalışmalarımızı son derece hızlandırdık. Şu anda 20 gün gibi bir ortalamayla bize gelen projelerde bir sorun yoksa hemen onaylayıp veriyoruz. Bir an önce de işe başlanmasını sağlıyoruz. Arkadaşlarımız gece-gündüz, hafta sonu demiyorlar projeleri sonuçlandırmaya çalışıyorlar. Buradan personelimize de çok teşekkür ediyorum. İşbirliği içerisinde çok daha güzel hizmetleri şehrimize yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler