• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Hepimiz Yan Yana Can Cana Olacağız

  Hepimiz Yan Yana Can Cana Olacağız

  Hepimiz Yan Yana Can Cana Olacağız

  Yapımı yaklaşık 4 yıl süren Isparta Cemevi 25 Eylül’de düzenlenen törenle açılmıştı. Isparta Cemevi Başkanı Sabriye Aydın, hafta sonu gazetecilerle bir araya gelerek birlik beraberlik mesajları verdi. Aydın, çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini anlatarak “Amacımız, birlik beraberlik içerisinde bir birimize insan olarak el uzatmak” dedi. Aydın, özellikle ihtiyaç sahibi gençlere destek olabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

  Isparta Merkez’de ilk kez bir Cemevi açıldı. 25 Eylül tarihinde düzenlenen törenle açılan Isparta Cemevi’nin inşaatı yaklaşık 4 yıl sürdü. 4 yıllık emeğin ardından kapılarını Ispartalılara açan Cemevi Başkanı Sabriye Aydın, hafta sonu gazetecilerle bir araya geldi.

  Isparta Cemevi’nin bütün Isparta’nın ortak imecesiyle yapıldığını anlatan Aydın, “Bu Cemevi Isparta’nın ortak emeği ile yapıldı. Alevisi Sünnisiyle, Türkü Kürdüyle ortak bir emeğin ürünü burası. Öncelikle bir kez daha emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kapılarımızı açtık ve artık çeşitli faaliyetlerle çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

  Aydın, “Öncelikle gençlerimiz ve çocuklarımız için faaliyetler düzenlemek istiyoruz. Dar gelirli ailelerimizin çocukları için kurslar, ders etütleri gibi planlamalarımız var. Kültürel etkinlikler düzenleyeceğiz. Enstrüman kursları, güzel sanatlara ilişkin kurslar, seminerler, konferanslar, dinletiler… Ama en büyük amacımız özellikle gençlerimize destek olabilmek. Gençler ülkemizin geleceği. İhtiyaç sahibi çocuklarımızın, gençlerimizin bize ulaşmalarını istiyoruz. Bize ulaşsınlar ki biz de elimizden geleni yapalım” ifadelerini kullandı.

  Sabriye Aydın, kahvaltıda bir araya geldiği gazetecilere birlik beraberlik mesajları vererek “Ayrımız gayrımız yok. Ortak emeğimiz var. Hepimiz yan yana, can cana olacağız. Bizim kültürümüz bu. Amacımız bu. Gelin Canlar Bir Olalım” dedi. (HABER MERKEZİ)

   

   

   

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler