• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Halıcı’dan Terziler Sitesi Esnafına Geçmiş Olsun Ziyareti

  Halıcı’dan Terziler Sitesi Esnafına Geçmiş Olsun Ziyareti

  Halıcı’dan Terziler Sitesi Esnafına Geçmiş Olsun Ziyareti

  CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, geçtiğimiz günlerde dükkanları yanan Yalvaç Terziler Sitesi esnafı ile bir araya geldi.

   CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı’ya gençlik kolları başkanı Emre Erkan, Kadın Kolları Başkanı Penbe Görgeç, Yalvaç ilçe başkanı Ali Arı ve İl, ilçe yöneticileri eşlik etti.

  Yalım Halıcı ve CHP Heyeti, Yalvaç ilçe başkanlığında bir süre partililer ile sohbet etti ve yaşanan yangın ile alakalı bilgi aldı.

  İlçe binasından ayrılan CHP heyeti Terziler ve Hazır Elbiseciler Odası başkanı Rüştü Döklü’yü ziyaret etti. Yaşanan yangından büyük bir üzüntü duyduğunu belirten Yalım Halıcı; oda ziyaretinden sonra oda başkanı Rüştü Döklü ile birlikte kazanın yaşandığı terziler sitesine hareket etti.

  Kazazedeler ile görüşen ve kendilerinden bilgi alan Yalım Halıcı, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman yanınızdayız. Yaşanan felaketten dolayı çok üzüldük. Tüm Yalvaçlı hemşerilerimize geçmiş olsun. Maalesef şehir dışında olduğumuz için aynı gün ziyaretinize gelemedik” dedi.

  Ziyaret sırasında Gördüğü manzara karşısında oldukça üzgün olduğunu ifade eden ve esnafın sıkıntılarını dinleyen başkan Halıcı; kaza bölgesinde bulunan esnaflara şunları kaydetti.

  “Asla umutsuzluğa kapılmayın. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman siz esnaflarımızın yanında olacak. Taleplerinizi ve size verilen sözleri not aldık. Elimizi taşın altına koymaya hazırız. Size verilen sözlerin takipçisi olacağız”

  İl Başkanı Yalım Halıcı ve beraberindeki heyet Terziler Sitesinde yaklaşık bir saat incelemelerde bulundu ve esnafların taleplerini not aldı.  İncelemelerin ardından Yalvaç Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne giderek Başkan Sürmeli Yağcı ile görüştü. Ziyarette CHP heyeti ile birlikte Yalvaç Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin eski başkanı Selami Akgün de yer aldı. Görüşmede kazazedeler için yapılacak yardımlar konuşuldu.

  Başkan Halıcı, yangından zarar gören esnafa imkanları ölçüsünde yardımda bulunulacağı sözünü veren Isparta Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ahmet Tural ile de telefonda görüştü ve yapılacak yardımların takipçisi olacaklarını dile getirdi. Daha sonra Yalvaç belediye başkanı H. Hilmi Tütüncü’yü de makamında ziyaret eden Yalım Halıcı; Terziler sitesinde dükkanları zarar gören esnaf için yapılacak yardımlar ve kaza hakkında bilgi aldı.

  Yaptığı incelemelerden sonra bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Yalım Halıcı; “Tüm Yalvaçlı hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Can kaybı yaşanmaması hepimiz için sevindirici bir durum. En kısa sürede terziler sitesi esnafımızın yaralarının sarılması için verilen sözlerin takipçisi olacağız. Terziler sitemizde 8-10 esnafımız aktif olarak çalışıyordu ve diğer dükkanlar depo görevi görüyordu. Aktif olarak çalışan esnafımızın işlerine devam edebilmesi için verilen sözlerin en kısa sürede yerine getirilmesi gerekiyor. Şu anda yaşanan kaza ile alakalı kimlerin ihmali ya da hatası var konuşmanın sırası değil. Cumhuriyet Halk Partisi olarak esnafımızın sorunlarını dile getirmeye hazırız. Esnafımızın taleplerini dinledik, bu taleplere çözüm üretmek gerekiyor. Kazada dükkanları zarar gören esnaflarımıza verilen sözlerin takipçisi olacağız. Kazanın yaşandığı Terziler sitesi ile alakalı kaza raporunu bekliyoruz. Raporun sonucunda binanın tadilat mı edileceğine ya da yıkım kararı mı verileceğine karar verilecek. Hep beraber bu süreci birlikte çözüme ulaştıracağız.

  KAYIP KIZIMIZI BULMANIN YOLLARINI ARAMALIYIZ

  Maalesef kızlarımızın kaçırıldığı haberlerine şahit oluyoruz. İlçe başkanımız sayesinde Yalvaç ilçemizde kaybolan kızımız hakkında bilgiler almaya devam ediyoruz. Soruşturma ile alakalı sürecin takipçisiyiz. Daha fazla kötü haberler duymak istemiyoruz. Soruşturma hakkında emniyet ekiplerimize teşekkür ediyoruz. Kaybolan kızımız en son Gelendost ilçemize bağlı Yeşilköy mevkiinde görülmüş. Yalvaç ilçemizde yaptığımız ziyaret sırasında kayıp kızımızın ailesi ile de görüştük. Zilfinur Bakır’ı bulmanın yollarını aramalıyız. Umarım en kısa sürede kızımız bulunur. Daha fazla kötü haber görmek ve duymak istemiyoruz” dedi. (CHP BASIN BÜROSU)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler