• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > “Everest’22 Zirvesi” 

  “Everest’22 Zirvesi” 

  “Everest’22 Zirvesi” 

   

  Süleyman Demirel Üniversitesi Endüstri ve Kalite Topluluğunca “Buz Dağının İllüzyonu” mottosu ile düzenlenen “Everest’22 Zirvesi” başladı.

   

  Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ve üç gün boyunca sektör temsilcileri ile öğrencileri bir araya getirecek olan zirvenin açılış konuşmasını Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gültekin Özdemir yaptı. Bu tür etkinliklerin öğrencilere de akademisyenlere de fayda sağladığını belirten Prof. Dr. Özdemir, geleneksel hale getirilen zirvede tekrar öğrencilerle ve birbirinden değerli katılımcılarla bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

  Etkinliğe ilişkin SDÜ’den yapılan açıklamada: “Mühendislik Fakültesi Araştırma Görevlisi Rumeysa Kocaer de endüstri mühendislerinin verimlilik, rekabet ve doğru strateji kavramlarını benimsediklerini dile getirerek “Endüstri mühendisi olarak amacımız, görünmeyen problemleri çözmek ve sorunları ortadan kaldırmak.” dedi.

  Endüstri ve Kalite Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ayşenur Ateş de dördüncü sınıf endüstri mühendisliği öğrencisi olarak bugüne kadar düzenlenen everest zirvelerinin kariyerine sağladığı olumlu etkinlerden bahsederek üç gün sürecek olan “Everest Zirvesi”nin tüm öğrencilerin hayatında fark yaratmasını diledi.

  Açış konuşmalarının ardından sektör temsilcileri öğrencilerle buluştu. Zirvede ilk olarak HOAGARD Yöneticilerinden Çağrı Ayten öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Teknolojinin her alanında etkin bir şekilde kullandığını dile getiren Ayten, üniversite hayatı ile meslek hayatı arasında çok büyük fark olduğunu söyledi. Bu tür etkinlikler ile öğrencilerin meslek hayatına daha iyi hazırlandığını kaydeden Ayten, mesleğe nasıl başladığını ne tür zorluklar ile karşı karşıya kaldığını paylaştı” (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler