• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > El Emeği Göz Nuru Eserlerini Tanıttılar

  El Emeği Göz Nuru Eserlerini Tanıttılar

  El Emeği Göz Nuru Eserlerini Tanıttılar

  Gelendost ilçesinde Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Üretime Engelsiz Yaşam” atölyesinde başta dezavantajlı kişiler olmak üzere şehit yakınları, gaziler ve yetenekli gençler için çeşitli branşlarda kurslar düzenlendi.

  Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, kurslara katılan ve birbirinden değerli el emeği göz nuru eserleri ortaya çıkaran kursiyerleri, ilçe Kaymakamı Onur Alimoğlu ile birlikte kabul etti.

  Ziyarette kursiyerler atölyede ürettikleri el emeği göz nuru eserleri Vali Ömer Seymenoğlu’na tanıttılar.

  Ziyarette konuşan Gelendost Kaymakamı Onur Alimoğlu, üretime engelsiz atölyesini açmalarının amacının başta bağımlılıkla mücadele olmak üzere toplum içerisinde desteklenmesi gereken kesime sahip çıkmak olduğunu söyledi.

  Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu “Üretime Engelsiz Yaşam” atölyesi çalışmasının örnek bir proje olduğunu belirterek projeyi desteklediklerini söyledi. Vali Seymenoğlu “Böyle gönüllülük esasına göre ilçelerde kaymakamlarımızın önderliğinde okuma fırsatı olmamış ya da okulu bitirmiş işe girme fırsatı bulamamış farklı becerileri olan arkadaşlarımızı bir araya getirmişsiniz. Gelendost ilçemizdeki bu atölye buna önderlik yapıyor. Bizlerin üstüne düşen bu organizasyonların tanıtımını yapabilmek. Bizlerde elimizden geldiğince bu arkadaşlarımıza destek olacağız. Projede emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

  “Üretime Engelsiz Yaşam” atölyesi usta öğreticileri ve kursiyerler ise yoğun bir tempo içinde yeni normalleşme ile birlikte kursların devam ettiğini belirterek kendilerine bu fırsatı sağlayanlara teşekkür ettiler.

  Atölyede kursiyerler tarafından üretilen el emeği göz nuru eserler Kaymakam Onur Alimoğlu ve kursiyerler tarafından Vali Seymenoğlu’na takdim edildi. (ISPARTA VALİLİĞİ BASIN BÜROSU)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler