• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > CHP Merkez İlçe’den Zafer Bayramı Mesajı

  CHP Merkez İlçe’den Zafer Bayramı Mesajı

  CHP Merkez İlçe’den Zafer Bayramı Mesajı

  CHP Merkez İlçe Başkanı Erdal İnceayan, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle yayınladığı mesajında “Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğünü her zaman koruyacak, Tam Bağımsız Türkiye cümlesi ölümsüz ve ebedi sloganımız olacaktır” dedi.

   

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta Merkez İlçe Başkanı Erdal İnceayan, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle yayınladığı mesajında “Tüm dünyanın adından övgü ile bahsettiği, nesilden nesile emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı haline dönüşen 30 Ağustos 1922 Zaferi bizim için; tam bağımsızlığımızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısı olmuştur. Bu zafer yalnızca bizim değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

  Üzerinden 98 yıl geçmiş olan bu Zafer, Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakarlıkları ile Ulu Önder Mustafa Kemal’in yol göstericiliğinde, üstün bir askeri başarı olmasının yanında; din, dil, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır.

  Onurla, kıvançla yıl dönümünü kutladığımız bu zaferle, tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak  sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmeyen bir millet olduğumuzun farkındayız. Bu vesileyle şunu da belirtmek isteriz ki, Türkiye Cumhuriyeti bölünmez bütünlüğünü her zaman koruyacak, Tam Bağımsız Türkiye cümlesi ölümsüz ve ebedi sloganımız olacaktır.

  Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. Yıldönümünü en içten duygularımızla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler