• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Bilgiç’ten TOKİ Müjdesi

  Bilgiç’ten TOKİ Müjdesi

  Bilgiç’ten TOKİ Müjdesi

  TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta’da dar gelirli vatandaşların emeklilerimizin merakla beklemiş olduğu 1. Etap olan bin iki konutluk TOKİ  için 15 Mart 2021 tarihinde ihaleye çıkılacağını müjdeledi. Bilgiç, karayolları yatırımları için de ihale tarihlerini açıkladı. 

  TBMM Başkanvekili Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, ilimizde 2012 yılı yatırım programındaki ulaştırma ve toplu konut yatırımlarında ihale tarihlerini tek tek açıkladı.

  Bilgiç, il merkezinde dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmeleri için merakla bekledikleri birinci etap bin2 konutluk TOKİ projesinin ihalesinin 15 Mart 2021 tarihi itibariyle gerçekleştirileceğini söyleyerek “ Dar gelirli vatandaşlarımız uzun süredir beklediği bir haberdi. Şimdi ihaleyi yapıyoruz. Diğer etaplara da sıra gelecek. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

  YENİ OTOGAR KAVŞAĞINDA

  KÖPRÜLÜ ÜST GEÇİT OLACAK

  TBMM Başkanvekili  Bilgiç, Çünür’de yeni otogar kavşağının bulunduğu noktada kavşak düzenleme ve geçit inşaatları için 18 Şubat’ta Karayolları tarafından ihaleye çıkılacağını da açıkladı. Bilgiç “ Yeni otogarın da burada olması nedeniyle yaşanacak trafik sıkışıklığına çözüm bulmak adına bu noktada kavşak düzenleme alt ve üst geçit projesinde ihale aşamasına gelindi. Büyük ölçüde trafiği rahatlatacak  Çünür yeni otogar kavşağı battı çıktı şeklinde değil,  köprülü üst geçit şeklinde yapılacak.  Yapılacak kavşak trafiği büyük ölçüde rahatlatacak” şeklinde konuştu.

  ŞARKİKARAAĞAÇ-FELE ARASI  DUBLE

  YOL İHALESİNE YENİDEN ÇIKILIYOR

  Öte yandan TBMM Başkanvekili Bilgiç’ten Şarkikaraağaç’a da müjde var. Bilgiç, daha önce ihalesi iptal edilen Şarkikarağaç Dörtyol Fele arasındaki yolun sıcak asfalt kaplamalı bölünmüş yol ihalesinin de 11 Şubatta yeniden ihalesine çıkılacağını,  bölünmüş yol çalışmalarını en kıs sürede tamamlamak istediklerini ifade etti. HABER MERKEZİ

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler