• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Belediye BELMAŞ’ın hisselerini alacak

  Belediye BELMAŞ’ın hisselerini alacak

  Belediye BELMAŞ’ın hisselerini alacak

  Isparta Belediyesi Şirketlerinden olan BELMAŞ A.Ş’deki Atabey ve Sav Belediyeleri ile İl Özel İdaresi’nin hisselerini Belediye satın alacak. Böylece, BELMAŞ A.Ş.’nin tamamı Belediyenin olacak.

  Belediye Meclisi’nin ‘Bütçe Ayı’ olarak bilinen Kasım ayı toplantıları devam ediyor. Belediye Meclis salonunda saat 14.30’da Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığında gerçekleştirilen söz konusu toplantıların Cuma günkü bölümünde gündemdeki maddelerin ikisi hariç diğerleri görüşülerek karara bağlandı.

  BELMAŞ’A AİT TÜM

  HİSSELERİ BELEDİYE ALACAK

  Bu doğrultuda; gündeminin sekizinci maddesinde bulunan BELMAŞ A.Ş’de ortaklıkları bulunan Atabey Belediyesi, Sav Belediyesi ve Isparta İl Özel İdaresinin hisselerinin tamamının satın alınarak Isparta Belediyesi adına satın alınmasının görüşmeleri konusunda Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan rapor, Komisyon Başkanı Fahretdin Gözgün tarafından okundu.

  GÖREVLENDİRMEDE TEK YETKİLİ

  BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN OLACAK

  Söz konusu raporda; “BELMAŞ A.Ş’de ortaklıkları bulunan Atabey Belediyesi, Sav Belediyesi ve Isparta İl Özel İdaresinin hisselerinin tamamının satın alınarak Isparta Belediyesi adına satın alınması ve her türlü işlemleri gerçekleştirecek kişi veya kişileri yetkilendirmeye Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in yetkili kılınmasına, ayrıca, Belediye Başkanı tarafından görevlendirilecek personelinde yetkili kılınması komisyonumuzca uygun bulunmuştur” denildi.

  OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

  Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğirmen daha sonra söz konusu komisyon raporunu meclis üyelerinin onayına sundu ve rapor oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçti.

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler