• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Başkandan İhale Sitemi

  Başkandan İhale Sitemi

  Başkandan İhale Sitemi

  Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 154 kişilik Huzurevi proje ihalesi açtıklarını, davet etmelerine rağmen ihaleye Isparta’dan hiçbir mimarın katılmadığını belirterek; “Burada bir serzenişte bulunmak istiyorum. Bu ihalemize 7’si Ankara, 1’i Van’dan olmak üzere 8 Mimar katıldı ve ihaleyi Ankaralı bir mimar aldı. Oysa biz ihale yapmayıp teklif usulü ile verseydik. “Hiç mi Ispartalı mimar yoktu da Ankara’ya verdiniz’ diye feryat figan ederlerdi” dedi.

  Isparta Belediye Meclisinin Eylül ayı olağan toplantıları başladı. Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in başkanlığında gerçekleştirilen ve saat 14.00’de başlayan toplantıda gündemdeki maddeler görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi.

  BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN MECLİSE İHALE BİLGİLENDİRMESİ

  Belediye ve Meclis Başkanı Şükrü Başdeğrimen, toplantının tüm gündem maddelerinin görüşülerek ilgili komisyonlara havale edilmesinin ardından meclis oturumunu kapatırken Belediye olarak yaptıkları ihaleler hakkında açıklamalarda bulundu.

  “HUZUREVİ PROJE İHALESİNE ÇIKTIK, HİÇBİR ISPARTALI MİMAR KATILMADI”

  Başkan Başdeğirmen; “Bilindiği gibi, Isparta Belediyesi olarak çok güzel hizmetler yapıyoruz. Bunlar için sürekli ihaleler açıyoruz. Bu ihalelerden birisi de ilimize yapacağımız 154 Kişilik Modern bir Huzurevi ihalesi. Biz Belediye olarak Huzurevi’nin Proje ihalesine çıktık. Ancak, inanmayacaksınız ama ihaleye hiçbir Ispartalı mimar katılmadı.

  “HABER VERMEMİZE RAĞMEN KATILMADILAR”

  Ben burada haklı olarak bir serzenişte bulunmak istiyorum. Söz konusu ihaleye katılanlara baktığımda toplam 8 mimarın katıldığını ve bunun 7’sinin Ankara, 1’inin ise Van olduğunu gördüm. İçinde Isparta’da hiçbir mimar yoktu. Hatta, biz bu ihale için Ispartalı mimarları da arayıp bilgilendirmemize rağmen katılmadılar. İhalemizi yaptık ve Ankaralı bir firma kazandı ihaleyi. Yaptığımız ihalelere Ispartalı firmalar neden katılmıyor? Katılın arkadaşlar.

  “ÇIKIP ‘HİÇ Mİ ISPARTALI MİMAR YOKTU DA ANKARA’YA VERDİNİZ’ DİYE FERYAT FİGAN EDERLERDİ”

  Peki şimdi ben soruyorum. Biz Isparta Belediyesi olarak ihale yapmayıp teklif usulü ile verseydik. Ondan sonra da çıkıp bize “Hiç mi Ispartalı mimar yoktu da Ankara’ya verdiniz’ diye feryat figan ederlerdi. Bu konudaki serzenişimde haklı değil miyim?” dedi.  (www.medya32.com)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler