• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Balaban’dan kesinti tepkisi

  Balaban’dan kesinti tepkisi

  Balaban’dan kesinti tepkisi

  Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Balaman, karantina altına alınan öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin maaşlarından kesinti yapılmasına tepki gösterdi.

   

  Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Balaban, covid testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerinin ek ders ücretlerinin ödenmeyeceğine dair MEB’in bazı illere gönderdiği görüş yazısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bunun kabul edilemez olduğunu söyleyen Balaban, öğretmen ve okul yöneticilerinin idari izinli sayılmasını ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemesini istedi.

  Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Balaban, “Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz, öğrencilerimizin öğrenme kayıplarının telafi edilmesi için büyük gayret ortaya koyuyorlar.

  Ancak MEB, bazı illere gönderdiği görüş yazısıyla, bu süreçte covid testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve yöneticilerimizin ücretlerinin ödenmeyeceğini bildirdi.

  Bu kabul edilemez!

  Aylardır sadece eğitimde değil, vefa grupları ve filyasyon ekiplerinde de görev alarak türlü fedakarlıklarla hizmet üreten eğitim çalışanlarını cezalandırmak anlamına gelen bu tutum derhal düzeltilmelidir.

  Karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerimiz de idari izinli sayılmalı ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemelidir.

  Bu ülkenin bütçesi, karantinaya alınan meslektaşlarımızın üç kuruşluk ek ders ücretlerinden yapılacak tasarrufla(!) şaha kalkmayacaktır herhalde!

  Sayın Ziya Selçuk ve Hükümet’ten beklentimiz; gerekli düzenlemeyi bir an önce hayata geçirilmesidir.” Dedi. HABER MERKEZİ

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler