• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Bakkallar ve Bayiler Odasında Yeni Başkan Sinan Aydın

  Bakkallar ve Bayiler Odasında Yeni Başkan Sinan Aydın

  Bakkallar ve Bayiler Odasında Yeni Başkan Sinan Aydın

  Bakkallar ve Bayiler Odası’nda 31 yıl aradan sonra değişim gerçekleşti. 31 yıldır başkanlık görevini yürüten Mehmet Ali Bapbacı genel kurulda başkanlık görevinden ayrıldı. Sinan Aydın ve Alişan Özdemir’in yarıştığı kongrede ipi göğüsleyen isim Sinan Aydın ve ekibi oldu.

  Bakkallar ve Bayiler Odası’nın Başkanlığını 31 yıldır sürdüren Mehmet Ali Bapbacı, hafta sonu yapılan genel kurul ile başkanlık görevinden ayrıldı. Başkan Bapbacı; “Bu 31 yıllık sürede bana verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

  Kongrede gündem maddelerinin görüşülmesine geçilerek sırayla; Yönetim ve Denetim Kurullarına ait faaliyet raporlarının okunarak müzakeresinin ardından raporlar oy birliği ile kabul edildi.

  Bilanço, gelir ve gider hesapları okunarak genel kurul tarafından oy birliği ile kabul edildi. Yönetim ve denetim kurulları ayrı ayrı ibra edildi. Yeni dönem çalışma programı ve tahmini bütçe görüşülerek kabul edildi. Gündemin bir diğer maddesinde ise aylık ücretler, huzur hakları, yolluk ve konaklama ücretleri tespit edilerek kabul edildi.

  Kongrede son olarak seçim maddesine geçildi ve iki adayın yarıştığı yapılan seçimler neticesinde; seçimlere mavi liste ile giren Sinan Aydın ve ekibi 285 oyla göreve seçilirken, diğer aday Alişan Özdemir ve ekibi ise 264 oy aldı.

  Kongrede son olarak kürsüye çıkan Isparta Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odasının 31 yıllık Başkanı Mehmet Bapbacı, konuşmasında duygulu anlar yaşadı. Bapbacı; “Öncelikle yönetim kurulu, denetim kurulu faaliyet raporları, gelir – gider cetvellerini oy birliği ile kabul ederek ibra ettiğiniz ve beni akladığınız için sizlere teşekkür ediyorum.

  Birlik Başkanım ve değerli üyelerim. 31 yıldır yürütmekte olduğum başkanlık görevimi bugün itibariyle bırakıyorum. Sizler bana geçen 31 yılda yardımcı oldunuz, destek verdiniz. Verdiğiniz tüm desteklere teşekkür ediyorum. Beni seven, sevmeyen herkese teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum” dedi.

  BİRLİK BAŞKANI TURAL’DAN BAPBACI’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ

  Kongrede Divan Başkanlığını yürüten Isparta Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural da, konuşmasında; “Sayın Mehmet Başkanımla gerek şoförler odası başkanlığım gerekse Birlik Başkanlığım döneminde uzun yıllar birlikte çalıştık. Kendisine, oda başkanlığında ortaya koyduğu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Tural, konuşmasının sonunda ise Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odasının 31 yıllık Başkanı Mehmet Bapbacı’ya Teşekkür Plaketi takdim etti. (HABER MERKEZİ)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler