• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > Aylin Cesur, Nöbet Geçiren Kadının Hayatını Kurtardı

  Aylin Cesur, Nöbet Geçiren Kadının Hayatını Kurtardı

  Aylin Cesur, Nöbet Geçiren Kadının Hayatını Kurtardı

  Muğla’nın Marmaris ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte gelen Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in manevi kızı ve doktoru Isparta Milletvekili Aylin Cesur, düşerek epileptik nöbet geçiren Emine Erdoğan’a (38) kesilen nefesini tatlı kaşığı ile açarak hayata döndürdü.

  Muğla ve ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Marmaris ilçesinde partisinin hizmet binasının bulunduğu Sevgi Yolu’na yoğun bir araç konvoyu ile geldi. Akşener, davul-zurna eşliğinde çiçeklerle karşılandı. Sevgi Yolu üzerinde bulunan esnafı ziyaret eden Akşener’i görmek isteyen Emine Erdoğan sıcaktan fenalaşarak olduğu yere yığılırken, beton zemine kafasına çarptı. Yere düşen kadın için, doktor var mı? çağrısı yapıldı. Akşener’in yanında esnafla görüşen eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in manevi kızı ve doktoru Isparta Milletvekili Aylin Cesur çağrıyı duyarak yerde yatan kadının yanına koştu.

  Cesur, kadını kontrol ettiğinde nefes alamadığını ve titreme nöbeti geçirdiğini tespit edince çevrede toplanan esnaftan kaşık istedi. Bir esnaf tatlı kaşığını Cesur’a verdi. Cesur, kaşıkla kadının ağzını açarak nefes vermesini sağlayıp, ardından suni teneffüs yaparak hayata döndürdü. Terörle Mücadele Grup Amiri Komiser Dursun Tuğran ilk müdahalesi yapılan kadını kucaklayarak gelen ambulansa götürdü. Ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Emine Erdoğan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı tedavisini devam ettiği öğrenildi.

  Olayla ilgili Milletvekili Aylin Cesur, “Hanımefendi düşmüş. Neden düştüğünü bilmiyoruz. Anladığım kadarıyla epileptik nöbet geçiriyor. Düşme sonucu kafa beton zemine çarpmış küçük bir nöbet geçirmiş. Kontrol ettiğimde nefesi kesilmişti ve tatlı kaşığı ile açtım. Yapılan müdahale ile tekrar nefes almaya başladı. Şu an için hayati tehlikesi yok” dedi. (HABER MERKEZİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler