• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Ayıp denen bir şey var!

  Ayıp denen bir şey var!

  Ayıp denen bir şey var!

  Fatih Mahallesi’nde belediye tarafından yapılan bir çocuk oyun alanında yenen çekirdek kabuklarının, içilen içeceklerin şişe ve bardaklarının yere atılması sonrası ortaya üzücü bir manzara çıktı.

  Kendini bilmez kişi ve kişiler, parklara zarar vermeye devam ediyor.  Toplum ve görgü kurallarından bi haber bazı kişiler, çocukların en mutlu olduğu alanlara zarar veriyor.

  Son olarak Fatih Mahallesi’nde ki çocuk parkında kabuklu kuruyemiş tüketenler, karşılarında ki çöp bidonuna çekirdek kabuklarını atmak yerine çocukların oyun oynadığı alanlara fırlattılar.

  Görüntülere tepki gösteren Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ‘Yeşil Isparta’mıza son 3 yılda gençlerimiz eğlensin, sporlarını yapabilsin, çocuklarımız gönüllerince vakit geçirsin diyerek 85 bin metrekarelik yeni park alanı kazandırdık, 12 bin metrekarelik park alanında yenileme çalışması yaptık.

  Fatih Mahallesinde yaptığımız bir çocuk oyun alanında yenen çekirdeklerin kabuklarının, içilen içeceklerin şişe ve bardaklarının yere atılması sonrasında karşılaştığımız bu manzara bizleri oldukça üzdü, hem de hemen yanı başında bir çöp kovası bulunmasına rağmen. Lütfen biraz daha dikkat, lütfen biraz daha duyarlılık’ dedi

  (Büşra Çam)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler