• Isparta İlke Gazetesi
 • Haberler> > “Aşılama Tamamlanıncaya Kadar Yüzyüze Eğitime Ara Verilmeli”

  “Aşılama Tamamlanıncaya Kadar Yüzyüze Eğitime Ara Verilmeli”

  “Aşılama Tamamlanıncaya Kadar Yüzyüze Eğitime Ara Verilmeli”

  Eğitim İş Sendikası Isparta Şubesi tarafından, bugün Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yapılarak, aşılama tamamlanana karar yüzyüze eğitime ara verilmesi istendi.

  Eğitim İş Sendikası Isparta Şubesi Başkanı Mehmet Akif Nalbant tarafından okunan ve bir grup sendika üyesi öğretmenin de destek verdiği açıklamada şu hususlara yer verildi:

  “Covid-19 nedeniyle birçok öğretmenimizin,  öğrencimizin ve vatandaşımızın sağlık sorunları yaşadıkları hatta vefatla sonuçlanan süreçlerin yaşandığı bilinmektedir.

  Eğitimin yüz yüze yapılması gerektiği açıktır fakat evrensel, anayasal, yasal ve sonucunda insani bir hak olan sağlık ve yaşam hakkını tehlikeye atacak uygulamaların sonlandırılması riskin minimize edilmesi gerekir.

  Yüz yüze eğitimin devamı için tüm eğitim çalışanlarının zaman kaybedilmeden aşılanması son derece önemlidir.

  Ancak, gelinen noktada, eğitim emekçilerini aşılamadan yüz yüze eğitim kararı veren MEB, bu yolla hem eğitim emekçilerinin canını hiçe saymış, hem de öğrencilerin birbirlerine ve evlerine virüs taşıma ihtimalini görmezden gelerek toplum sağlığını tehlikeye atmıştır.

  Eğitim-İş olarak mevcut şartlarda verilen yüz yüze eğitim emirlerinin gerekli şartların sağlanamamasına ve aşılama sürecinin tamamlanmamasına bağlı olarak hukuka aykırı olduğunu vurguluyor, Valiliklere iletilmek üzere okullara vereceğimiz dilekçe ile

  -Eğitim ve Bilim İşgörenlerine yönelik aşılamanın bir an önce tamamlanması ve bu konuda bilgilendirilmeyi,

  -İllerdeki eğitim öğretim süreci ile ilgili karar verme merci olan Vali başkanlığındaki İl Hıfzıssıhha Kurulunca aşılama işlemi ile aşı etki süreci ve pandemiye ilişkin alınması gereken tedbirler tamamlanana kadar yüz yüze eğitime ara verilmesini talep ediyoruz.”

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler