• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Arı Yetiştiricileri Birliği Bal Satış Noktasını Açtı

  Arı Yetiştiricileri Birliği Bal Satış Noktasını Açtı

  Arı Yetiştiricileri Birliği Bal Satış Noktasını Açtı

  Isparta Arı Yetiştiricileri Birliği, Türkiye’de bir ilke imza atarak ‘Arı Yetiştiricileri Birliği Bal Satış Noktası’nı açtı. Isparta’nın yıllık 600 ton bal potansiyeli olduğuna değinen Isparta Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Uslu, satış noktasında doğal ve gerçek balın yanı sıra, çeşitli birlik ve kooperatiflerin tereyağı, zeytin, üzüm gibi ürünlerinin de satılacağını belirtti.

  Isparta Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından Türkiye’de ilk kez bal ve bal ürünlerinin bulunduğu bal satış noktası hizmete açıldı.

  Hafta sonu gerçekleştirilen törenle giren satış noktasının açılışına Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, Antalya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Turan, Isparta Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri, Isparta Arı Yetiştiricileri Birliği yönetici ve üyeleri ve davetliler katıldı.

  Açılış konuşmasını yapan Isparta Arı Yetiştiricileri Birliği başkanı Mehmet Uslu “Köylerden, bağlardan gelen kaliteli balları, tereyağını, üzümleri satmak için Isparta halkının hizmetine sunduğumuz bal satış noktamız hayırlı olsun” İfadelerini kullandı.

  Isparta’da yıllık ortalama 600 ton bal üretimi yapıldığını kaydeden Uslu, “ En kaliteli balların olduğu bir ilde olmamız ve siz değerli Ispartalı hemşerilerimize kaliteli balı ulaştırabilmek için açılışını yapmakta olduğumuz Bal satış noktası mağazamız artık hizmetinizde.  Bundan sonra o arayıpta bulamadığımız kaliteli bal ve ürünlerinin tamamı bal satış mağazamızda. Sadece bal ürünlerinin satışı olmamakla birlikte, bağlardan gelen üzümler, köylerde özenle hazırlanan doğal tereyağları, cilde ve vücuda yararı olan bal sabunlarımızın hepsi hizmete sunulacaktır. Herkese hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

  Bütün Isparta halkının davet edildiği açılışa gelen misafirlere bal şerbeti ikramları yapılarak, satışa sunulacak ürünlerin tanıtımı yapıldı. Tek tek ürünleri inceleyen Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Ziya Şahin, birliğin bu tür faaliyetlerde bulunmasının gerekli olduğuna, halkın bal hakkında olumsuz düşüncelerini bertaraf etmesi için güzel çalışma olduğunu belirtti. Şahin “Böyle mekânların açılışında gerçekten duygulanıyorum. Özellikle arıcı arkadaşlarımızın ürettiği ürünlerin değer yaratması ayrı bir gurur. Biz her şeyden önce Türkiye arıcısı olarak kaliteli bal üretmede iddialıyız her şeyden öte arı yetiştiricisi olarak bal ve ürünlerini üretmek biz arı yetiştiricilerin sorumluluk anlayışının bir gereğidir. Bu altı çizilesi bir ifade. Bu ifadenin sonuna kadar arıcılar birliklerimizle birlikte arkasındayız. Bizim hedefimiz dağda, bayırda en zor şartlarda ürettiğimiz ürünlerin tüketicinin sofrasında yerini bulmasıdır. Açılan bu bal satış mağazaları da bu konuda en güzel hizmeti verecektir.  Son olarak buradan Isparta Halkına ve Tüm Türkiye’ye sesleniyorum bal tüketicileri gönül rahatlığı ile bal satış mağazasından ürünlerini satın alabilirler.” Dedi.

  Isparta Arıcılar Birliği Bal ve ürünleri satış mağazası 113 cadde üzerinde Deniz Bank altında hizmet verecek. Satış noktasında süzme bal, petek bal, lavanta balı, arıcılık araç gereçleri, tereyağı gibi ürünler satışa sunuluyor. (HABER MERKEZİ)

   

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler