• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > Altınok ve Ertunç Külliye’de

  Altınok ve Ertunç Külliye’de

  Altınok ve Ertunç Külliye’de

   

  9 – 15 Mayıs tarihlerinde kutlanan Vakıflar Haftası, bu sene ‘Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği’ temasıyla kutlanıyor. Isparta İmam – Hatipliler Vakfı Başkanı Ali İhsan Altınok ve Mekke Eğitim Vakfı Başkanı Halil İbrahim Ertunç, Vakıflar Haftası Dolayısıyla Beştepe Külliyedeki toplantıya katılarak Isparta’yı temsil ettiler.

  İlk olarak 1983 senesinde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanmaya başlanan Vakıflar Haftası, bu sene de çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü, hafta dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada, 40 yıla yakın bir süredir yurt genelinde vakıf bilincini aşılamak ve vakıf medeniyetini anlatmak amacıyla etkinlikler düzenlendiğine vurgu yapıldı.

  HAFTA BOYUNCA VAKIF

  KÜLTÜRÜ ANLATILACAK

  Vakıflar Haftası’nın her yıl farklı bir temayla kutlandığının belirtildiği açıklamada, “Toplumun her kesimine hitap eden yarışmalar, sergiler, sempozyumlar, çalışma grubu toplantıları, kardeş vakıf toplantıları gibi etkinlikler düzenleyerek toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın örneği olan vakıf bilincinin gelişmesine katkı sağlayacak çalışmalar yapmaktayız. 2006’dan beri her yıl farklı bir tema ile kutlanan Vakıf Haftası, bu yıl “Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği” temasıyla kutlanacak” ifadelerine yer verildi.

  2022 yılı Vakıf Haftası açılış programı ve ödül töreni, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi’nde, dün saat 20.00’de düzenlendi. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı. Törende “2022 Vakıf İnsan Ödülleri” sahiplerini buldu. Vakıflar Haftası boyunca tüm Bölge Müdürlükleri tarafından da bir dizi etkinlik yapılıyor.

  Bu doğrultuda; Cumhurbaşkanlığı Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi’nde, dün saat 20.00’de düzenlenen 2022 yılı Vakıf Haftası açılış programı ve ödül töreni Programına Isparta İmam – Hatipliler Vakfı Başkanı Ali İhsan Altınok ve Mekke Eğitim Vakfı Başkanı Halil İbrahim Ertunç da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak katıldılar. (A. Lütfi Ataş)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler