• Isparta İlke Gazetesi
  Haberler> > 3 Farklı Ülkeden Öğrencilerde Katılarak Gösteri Yaptılar

  3 Farklı Ülkeden Öğrencilerde Katılarak Gösteri Yaptılar

  3 Farklı Ülkeden Öğrencilerde Katılarak Gösteri Yaptılar

   

  Isparta Anadolu Lisesi’nde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi. Fuarın açılış konuşmasını Okul Müdürü Ramazan Tezcan yaptı. Ardından Isparta Mehteran takımı gösteri gerçekleştirdi.

  Temel ve Ortaöğretimde Bilim Kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB’e bağlı okullarda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı bu yıl ilk olarak Isparta Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Fuara 3 farklı ülkeden öğrencilerde katılarak gösteri yaptılar.

  ERASMUS programı ile gelen yabancı öğrencilere Türk kültürünün tanıtımı yapıldı. Yunanistan, Bulgaristan ve İtalya’dan gelen öğrencilere yöneticiler tarafından çiçek takdim edildi.

  TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılış konuşmasını yapan Isparta Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ramazan Tezcan, “4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında 2013 yılından itibaren Bilim Fuarları gerçekleştiriliyor. Öğrenciler, eğitim-öğretim programı çerçevesinde ve ilgi alanları doğrultusunda bilimsel konular üzerine araştırmalar yapıyorlar. Bu fuarlar araştırmalarının sonuçlarını sergileyebildikleri bir programdır. Bugün bu programı Isparta Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirebilme mutluluğunu taşımaktayız. Projeye katılan, katılmayan bütün öğrencilerimizi tebrik ederim.  Şahsım ve okulum adına öğrencilerime çok teşekkür ederim. ERASMUS kapsamında okulumuzda ve 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarında ağırladığımız yabancı arkadaşlarımıza da hoşgeldininiz demek istiyorum.  Program sayesinde onların kültürüne biz, bizim kültürümüze de onlar şahit olup öğrenecekler.” dedi. Program, Isparta Belediyesi Mehteran Takımının gösterisiyle devam etti. Etkinlikte ayrıca misafir öğrenciler kendi kültürlerine uygun gösterilerde bulundu. (Haber Merkezi)

  Etiketler:
  • Yorum ekle

  Bu haberler ilginizi çekebilir!
  Yukarı Geri Ana Sayfa
  Etiketler